ISSH01

Єдина в Україні державна ШКОЛА ДЖАЗОВОГО ТА ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВ міста Києва створена у 2001 році, являє собою унікальну структуру,яка не тільки професійно навчає дітей та дорослих основам традиційного та сучасного джазу, академічній, рок- і поп-музиці на інструментальному та вокальному відділеннях, не тільки підвищує їх фах в майстер-класах зірок світового рівня, не тільки консолідує в своїй сфері кращі сили української естради та джазу, але й формує, розвиває, пропагує та досліджує основні тенденції вітчизняного естрадного та джазового музикування. У школі працюють високопрофесійні викладачі, народні та заслужені артисти України, лауреати міжнародних фестивалів та конкурсів джазової, популярної та академічної музики, знані фахівці сфери шоу-бізнесу.

З жовтня 2001 року школу очолює Полтарєв Петро Вячеславович, відомий музикознавець, джазовий критик, член Експертної  та Громадської рад Міністерства культури України, член Президії спілки естрадних діячів України, член Правління української джазової федерації та Спілки ветеранів джазу, автор та ведучий понад 100 телевізійних та радіопрограм, доцент КНУКіМ та ДАКККіМ, автор багатьох наукових та методичних робіт, член журі та ведучий відомих фестивалів джазової, популярної та рок-музики, джазовий оглядач українських та зарубіжних ЗМІ, президент та засновник ряду національних  музичних фестивалів.

 За роки існування школа дістала численні державні нагороди, двічі перемогла в  програмі “Мистецький Олімп України”. Постійно консультують учнів та проводять майстер-класи зірки національної та світової мистецької еліти, народні та заслужені артисти України, видатні джазові музиканти, режисери, актори, Німеччини, Польщі, США, Італії, Японії та інших держав. Викладачі та учні школи активно пропагують мистецтво України в країнах близького та далекого зарубіжжя. Спільні творчі акції з виконавцями Австрії,  Англії,  США, Японії, Польщі, Голландії, які проходять у великому концертному залі школи, дають змогу плідного спілкування з аудиторією та активного пропагування високого мистецтва.

Численні виступи на радіо, телебаченні та найпрестижніших концертних майданчика столиці, участь в поважних фестивалях джазової та популярної музики, записи в студії, яку створено в школі — все це сприяє зростанню творчого потенціалу дітей та викладачів.

На сьогоднішній день в школі навчається близько 800 учнів, з них більше половини на бюджетних відділах, інші — в групах естетичного виховання. В 2013 році в школі відкрито хореографічне відділення за напрямком «Сучасний танець». В школі успішно працюють лауреати численних міжнародних та всеукраїнських конкурсів ансамбль сучасного танцю “Крила”, театр дитячої пісні “Нотки”, народний аматорський джазовий оркестр “Big yellow bend”, студія дитячого мюзиклу «О’кей!» . 

В школі функціонує перший в Україні музей джазового мистецтва з експозицією, присвяченою пам'яті видатного українського джазового музиканта та педагога Євгена Дергунова.

 Сьогодні серед викладачів школи відомі українські джазові музиканти, лауреати численних фестивалів та конкурсів: Сергій Шуліков, Микола Єфремов, Наталія Лєбєдєва, Євген Машковцев, Станіслав Чумаков, Юрій Нацвлішвілі, композитори Ігор Корнілевич та Сергій Сметанін,  викладачі джазового та естрадного співу, відомі виконавиці Лаура Марті, Ольга Жмуріна, Оксана Кульчицька,  Любов Капшук,Олена Собко, Наталя Веріч та інші.

В школі започатковані та щорічно проводяться   :

- Всеукраїнський фестиваль “Зимові джазові зустрічі” ім. Є.Дергунова  (з 2001 р.);

- Міжнародний дитячо-юнацький конкурс на краще виконання музики "THE BEATLES” “Yellow submarine” (з 2008 року).  Почесний президент — Сер Пол Маккартні.

- Фестиваль авторської пісні і поезії “Острів” імені Довлета Келова ( з 2008 року).

- Всеукраїнський конкурс “Мюзикл-авеню” (з 2011 року);

-  Всеукраїнський конкурс на краще виконання джазових творів серед дітей та молоді “Jazz Дебют” (з 2013 року)  ;

           Викладачі та учні ШДЕМ активні учасники всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій з питань сучасної джазової та популярної музики.

З 2006 року на базі школи під орудою викладача ШДЕМ, Народного артиста України, професора, доктора педагогічних наук Валерія Титаренка видається єдиний в СНД ілюстрований журнал “Джаз”, в якому знаходять відображення всі творчі події, що відбуваються в школі та за її межами.

За останні роки учні школи стали переможцями більш ніж 500 джазових, естрадних, фольклорних, класичних конкурсів та фестивалів як в Україні, так і багатьох державах світу. Спільно з видатними джазовими музикантами світу приймали участь в численних мистецьких акціях в Україні та закордоном. Разом з GIZ презентували своє мистецтво в культурній програмі Чемпіонату з Футболу (Євро 2012) та інш. Учні школи неодноразово ставали стипендіатами Голови Київської міської державної адміністрації та Голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

24 квітня 2003 року за вагомий внесок в розвиток мистецтва, пропаганду ідей гуманізму та миру в усьому світі, навчальному закладу було присвоєно почесне звання “Школи зірок миру” з врученням відповідного сертифікату.  Назву Школи джазового та естрадного мистецтв було внесено в перелік учбових закладів світу, що займаються великою культурною та миротворчою діяльністю.

Провідний викладач ШДЕМ, видатний композитор Ігор Корнілевич написав масштабний музичний твір "Симфонія часу" («Епітафія» (The Epitaрh) та «Поклик До Світла» (Urge To Light) для симфонічного оркестру, фортепіано-соло, органу, електронної групи, хору хлопчиків). Світова прем'єра цього твору  відбулась 21.11.2015 р. у Колонному залі ім.М.В.Лисенка Національної філармонії України.

Особливу увагу керівництво школи приділяє загально-естетичному та гуманістичному вихованню дітей. Сам факт спілкування з видатними музикантами, провідними діячами української та світової культури  надихає учнів не тільки на ретельне опанування величезного надбання культурної спадщини, але дозволяє їм брати безпосередній приклад з творчої діяльності мистецької еліти. Діти, які навчалися та навчаються у ШДЕМ, виходять з її стін високодуховними, вихованими та освіченими особистостями, гідними високого статусу громадянина України.
 

Відділи

1. Джазово-естрадне відділення:

2. Академічне відділення:

3. Хореографічнe відділення:

4. Групи естетичного виховання:

Адреса:
м. Київ
вул. Челябінська, 7в,
02002
Дніпровський р-н
 
 Телефони:
(044) 517-69-97
(044) 517-61-88
(044) 517-82-79
факс.
(044) 516-76-59

окей

 

Отправить в FacebookОтправить в Google BookmarksОтправить в TwitterОтправить в LinkedIn